• "Królowa Śniegu" w wykonaniu szkolnego koła teatralnego

• W dniu 20 marca koło teatralne " Słowem i gestem" wystawiło inscenizację musicalu " Królowa Śniegu". Niewątpliwie walorami przedstawienia były interesujące kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja bohaterów, ciekawa sceneria, muzyka i taniec. Przedstawienie dostarczyło widzom wiele wrażeń artystycznych, wzruszeń, śmiechu i dobrej zabawy. Aranżacją musicalu zajęli się: Pani Agata Kusiak - opiekun koła teatralnego, oprawą muzyczną opracował Pan Witold Czarnota,  oprawę techniczną przygotował Pan Leszek Klich.

• Oświadczenie w sprawie wykorzystania zdjęcia ze strony FB szkoły w kampanii wyborczej

• W związku z wykorzystaniem przez Małgorzata Korolczuk zdjęcia skopiowanego ze strony FB szkoły w kampanii wyborczej Jakub Fluder bez uzyskania stosownej zgody informuję, że zostało ono wykonane na potrzeby rekrutacji do klasy sportowej, a nie w celu wykorzystania go w kampanii wyborczej.

Jako dyrektor szkoły stanowczo się temu sprzeciwiam. Szkoła zgodnie z przepisami prawa oświatowego musi być apolityczna i publikowanie tego typu zdjęć stawia nas w złym świetle. Jako dyrektor szkoły nie opowiadam się publicznie za żadnym z kandydatów. Dodatkowo nasze wizerunki zostały zestawione z napisem "moja ekipa" i zdjęciami kandydatów przeciwko czemu stanowczo protestujemy.

Post jest widoczny już kilka godzin i jest widoczny publicznie w związku z tym domagam się publikacji sprostowania i przeprosin.

Dorota Kolemba

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach

• Dzień Krajów Europejskich - Irlandia

• Tradycją w naszej szkole stało się upowszechnianie wiedzy o krajach Unii Europejskiej. W środę 13 marca miała miejsce kolejna edycja Dnia Europejskiego zorganizowana pod hasłem „Irlandia  - szmaragdowa wyspa”. W tym dniu nie zabrakło zabawnych przebrań, uczniowie oglądali prezentacje o kraju, spotkali na korytarzu Leprechauny ze złotymi monetami oraz św. Patryka. Uczniowie klas 1-3 nauczyli się irlandzkiego tańca Iris Jig oraz wzięli udział w quizie na temat Irlandii. Nie zabrakło też „słodkich akcentów” przygotowanych przez Radę Rodziców, uczniowie i rodzice przygotowali ciasta w kolorystyce flagi Irlandii. Jak co roku uczniowie zaskoczyli nas pomysłowością, zaangażowaniem, wiedzą i dobrą zabawą.