• XXI Gminny Festiwal Piosenki

• Tradycją stało się, że na przełomie kwietnia i maja uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu gminy Michałowice spotykają się na Festiwalu Piosenki w Raciborowicach. Wyłonione w eliminacjach szkolnych reprezentacje podczas koncertu finałowego prezentują swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenki z filmów, ulubionych piosenkarzy czy z repertuaru dziecięcego. W tym roku były też szanty. Publiczność z zainteresowaniem oglądała występy. Dopingowała swoich ulubieńców, ale odkryła też nowe talenty. Występy młodych artystów dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń.

Wyniki XXI Gminnego Festiwalu Piosenki dla dzieci i młodzieży:

Grand Prix

Amelia Marszałek

Kategoria klas 1-3

I miejsce – Monika Putek ex aequo Dagmara Górniak

II miejsce – Maja Dukała

III miejsce – Emilia Szmyd

Wyróżnienie – Filip Janas ex aequo Hanna Miś

Kategoria klas 4-6

I miejsce – Helena Kuźniar

II miejsce – Łucja Cerek ex aequo Gabriela Nowak

III miejsce – Blanka Kowalczyk ex aequo Nikola Szczęśniak

Wyróżnienie – Dawid Putek

Kategoria klas 7-8

I miejsce – Kacper Chwała

II miejsce – Piotr Pasierb

• Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

• Duży sukces naszych uczniów!

Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły z kl. 8a w składzie: Sylwia Małek, Ania Zając i Wojtek Gorzkowski zajęła pierwsze miejsce w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Tym samym otrzymali awans na eliminacje wojewódzkie.

Jednocześnie Wojtek Gorzkowski zajął pierwsze miejsce w punktacji indywidualnej.

Do zadań konkursowych należały:

- test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie na skrzyżowaniach

- przejazd (trudnego) toru przeszkód na rowerze

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

Zwycięzcom gratulujemy !!!!

• Klasa 8 na Festiwalu Zawodów w Małopolsce

• W dniu 24.04.24 uczniowie klasy 8. uczestniczyli w Festiwalu Zawodów organizowanym przez Urząd Marszałkowski woj. małopolskiego, który odbył się w budynkach EXPO przy ul. Galicyjskiej 9. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z propozycjami dalszej drogi kształcenia w sposób interaktywny w szkołach ponadpodstawowych, a także mogli bezpośrednio zasięgnąć informacji od starszych uczniów o możliwościach rozwoju kariery zawodowej w różnych typach szkół.