• Sukcesy naszych uczniów

Za nami etap szkolny kuratoryjnych konkursów, między innymi Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego i Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Nikola Cul z klasy 8a przekroczyła wymagany próg procentów i dostała się do etapu rejonowego konkursu z j.niemieckiego, natomiast jej kolega z klasy, Philippe Ratajczak przeszedł do etapu rejonowego konkursu z geografii.

• Laboratoria Przyszłości - warsztaty w szkole

We wtorek 25.10.22 r. do naszej szkoły przyjechał zespół instruktorów warsztatów zrealizowanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak jest zbudowana oraz na jakiej zasadzie działa drukarka 3D oraz co to jest sztuczna inteligencja.

Uczniowie przetestowali oprogramowanie, które pozwala zidentyfikować gesty, oglądali też film o inteligentnych robotach i o możliwościach ich zastosowania.

• Próbna ewakuacja

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Ewakuowaliśmy się w ciągu 6,5 minuty. Wszyscy byli zdyscyplinowani i zorganizowani.
                    Dziękujemy strażakom ochotnikom z OSP Raciborowice za przygotowaniu i przeprowadzenie tego zadania.

• Uwaga drodzy rodzice!

W związku z tym, że dzień 14.10 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych posiłki dla klas 1-8 zostaną odwołane.

Zamówienia obiadów uczniów korzystających w ten dzień ze świetlicy prosimy wysyłać na: posilki@spraciborowice.pl do piątku do godz. 7:00.

• Cukierek za życzliwość

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem!

Konkurs rozpoczyna się 01.10.2022 i trwać będzie do dnia 15.01.2023.

W tym czasie uczniowie stają się wolontariuszami, czynią jak najwięcej dobra każdego dnia. Swoje wspaniałe uczynki zapisują, rysują i ozdabiają w Zeszycie Dobrych Uczynków wraz z datą i potwierdzeniem przez rodzica lub nauczyciela, że wykonali taki dobry uczynek. Na etapie szkolnym wszystkie zeszyty zostają nagrodzone, a najpiękniejszy będzie wysłany na etap ogólnopolski.

• Szkoły pełne TALENTÓW

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły do udziału w akcji Lidla „Szkoły pełne Talentów”. Istotą akcji jest łączenie wspólnych sił do wspierania szkoły.

Dzięki temu nasza szkoła będzie mogła za uzbierane Talenciaki (specjalne kupony) odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego.

• Kredkobranie

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej KREDKOBRANIE, organizowanej przez Fundację Ignatianum.

Celem akcji jest zbiórka nowych przyborów szkolnych, artykułów szkolnych oraz materiałów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach.

• Przebudowa boisk i bieżni

Już niedługo nasi uczniowie będą mogli korzystać z nowych wielofunkcyjnych boisk oraz bieżni. Cały obiekt sportowy będzie wykończony bezpieczną nowoczesną nawierzchnią i oświetlony.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na efekt tej przebudowy!

• Laboratoria przyszłości teraz w Szkole Podstawowej w Raciborowicach

Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. W ramach tego Programu otrzymaliśmy między innymi drukarkę 3D, z której już niedługo będą mogli korzystać uczniowie.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• Umowy na wyżywienie

Szanowni Państwo,

na stronie internetowej szkoły są umieszczone umowy dot. wyżywienia. Bardzo proszę tych z Państwa, których dzieci będą korzystać z posiłków o wydrukowanie tej umowy w dwóch egzemplarzach, wypełnienie, podpisanie i przyniesienie do sekretariatu najpóźniej do 6 września. Bez umowy nie będziemy mogli wydać dzieciom posiłków.

Na górze strony po prawej stronie należy kliknąć na "więcej". W rozwiniętym menu wchodzimy w dział "Stołówka" i dalej w "druki do pobrania".

Poniżej adres mailowy do korespondencji w sprawie cateringu (przede wszystkim w razie odwoływania posiłków)
                    posilki@spraciborowice.pl

• Bierzmowanie

Spotkanie w związku z sakramentem Bierzmowania dla uczniów klas 8 oraz absolwentów szkoły odbędzie się 2 września 2022 roku o godz. 17.30 w Kościele.

• Zmiana w organizacji ruchu

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na terenie szkoły nie istnieje możliwość wejścia od strony ul. Wawelskiej. Obecnie możliwe jest jedynie wejście od strony ul. Jana Długosza. Taka organizacja obowiązywać będzie do odwołania.

• Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

w czwartek 01.09.2022r. .

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 8.00

w Kościele św. Małgorzaty w Raciborowicach.

Dla uczniów klas I - III uroczystość rozpocznie się o godzinie 9.00

na dziedzińcu szkolnym od strony wejścia głównego.

• Z głębokim żalem...

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 13 sierpnia 2022 zmarła Siostra wieloletniego nauczyciela i byłego wicedyrektora naszej szkoły - Pana Witolda Dziury.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 sierpnia 2022 o godzinie 13:30 w kościele pw. św Piotra i Jana z Dukli w Krośnie.

Dorota Kolemba

• Dzisiaj jest: