• Informacja o oddziałach przedszkolnych

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące funkcjonowania oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Raciborowicach, informuję, że w roku szkolnym 2022/2023 nie planuje się likwidacji żadnego z naszych oddziałów.

Dorota Kolemba

• Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Językowym „Koch mir was – Ugotuj mi coś” Goethe Institut w Warszawie

Nasza szkoła corocznie bierze udział w konkursach organizowanych przez Goethe-Institut. Dzięki temu całkiem niedawno zostaliśmy zaproszeni przez Goethe Institut w Warszawie do udziału w konkursie językowym pt.: „Koch mir was – Ugotuj mi coś”.
                    Zadaniem konkursowym było przygotowanie i zaprezentowanie w określonym formacie i dowolnej formie graficznej przepisu kulinarnego oraz zdjęcia rezultatu jego zrealizowania. Dziś jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie wzięły udział cztery zespoły:

• logo SET
                  • Druga wymiana młodzieży w ramach projektu Sharing European Treasure (program Erasmus+)

Na przełomie listopada i grudnia tego roku zorganizowana została druga wymiana młodzieży, sfinansowana z grantu programu ERASMUS+, otrzymanego przez szkoły współrealizujące projekt Sharing European Treasure (SET). Projekt ten powinien zakończyć się w sierpniu 2021, jednak z powodu pandemii Covid -19 beneficjentom programu udało się otrzymać roczne przedłużenie na realizację zadań projektowych. Dlatego też w poniedziałkowy poranek 29 listopada 2021r. Szkołę Podstawową im. ks. J. Długosza w Raciborowicach odwiedziła 49 osobowa delegacja uczniów (33) i nauczycieli (16) ze szkół partnerskich z Włoch, Turcji, Rumunii, Hiszpanii i Francji. Zgodnie z ideą projektu wszyscy uczniowie powinni mieszkać u rodzin, jednak covidowe czasy rządzą się swoimi prawami i tylko część uczniów została ugoszczona w polskich rodzinach, pozostali zamieszkali w krakowskim hotelu.

• żółta róża
                  • Warsztaty piernikowe - podziękowania

Serdecznie i z całego serca dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Batowicach za wspaniałą organizację bezpłatnych warsztatów piernikowych podczas wymiany uczniowskiej w naszej szkole. Było i pięknie, i pysznie...

• Konkurs "Środowisko przyrodnicze Polski"

Pani Dyrektor Dorota Kolemba wręczyła nagrody szkolnego konkursu geograficznego "Środowisko przyrodnicze Polski". Vouchery szkolne zwalniające uczniów z odpowiedzi ustnej lub zadania domowego otrzymali: Philippe Ratajczak, kl. 7a (I miejsce) oraz Łukasz Broś, kl. 7a (II miejsce).

Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na dalsze sukcesy!

• Kolejny weekend z matematyką

4 oraz 5 grudnia najstarsi uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu Kalejdoskop Matematyczny wzięli udział w kolejnych zajęciach, które odbywały się na Politechnice Krakowskiej. Uczniowie przenieśli się w świat brył, wzięli udział w zajęciach pt: „Prosto o krzywych”, poznali parkietaże oraz szukali wyjścia z labiryntu.

• Kalejdoskop Matematyczny

27 i 28 listopada uczniowie klasy 7a oraz 8a w ramach realizacji projektu Kalejdoskop Matematyczny wzięli udział w zajęciach, które odbywały się na Politechnice Krakowskiej.

W sobotę uczniowie zgłębili zagadnienia związane z szyfrowaniem, teorią grafów oraz odbyli matematyczną podróż w czasie. W niedzielę natomiast poznali parkietaże, wzięli udział w zajęciach pt: „Tajemniacza liczba” oraz rozwiązywali zagadki kryminalne.

• Archipelag skarbów

22 oraz 23 listopada uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w programie Archipelag Skarbów. Podczas zajęć trenerzy odwoływali się do marzeń i pragnień młodych ludzi związanych ze szczęściem w miłości i życiu osobistym oraz realizacją życiowych pasji.

• Mój kosmos

„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?…A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą… nazywają astronomią… (Mikołaj Kopernik)

17 i 18 listopada w Szkole Podstawowej w Raciborowicach odbyły się warsztaty Mobilnego planetarium pt. "Mój Kosmos". Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych dzieci z oddziałów przedszkolnych, edukacji wczesnoszkolnej i klas starszych podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Na zakończenie uczniowie uczestniczący w pokazie obejrzeli dwie animacje: o wiewiórce, która poleciała w kosmos, a także o życiu dinozaurów. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego pokazu

• Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Szanowni Państwo,

przypominam, że 2 i 12 listopada to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Przedszkole i świetlica pracują normalnie. Ze względów organizacyjnych bardzo proszę o przekazanie informacji wychowawcom czy Państwa dzieci będą korzystać w tych dniach z opieki świetlicowej lub przedszkola.

• Parkowanie wzdłuż ulicy Długosza

Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz rodziców bardzo prosimy o nieparkowanie samochodów na poboczu przy ulicy Długosza.

Samochody można parkować w wyznaczonym miejscu przy zatoczce (tylko na czas odprowadzania bądź przyprowadzania dziecka do szkoły).

Dziękuję za wyrozumiałość

• Mobilny Punkt Szczepień w Gminie Michałowice

Już w najbliższy weekend mieszkańcy Gminy Michałowice będą mogli zaszczepić się przeciw Covid-19 w Mobilnym Punkcie Szczepień. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia i zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Bez konieczności rejestracji i wcześniejszego umawiania można zgłosić się do jednej z poniższych lokalizacji:

• Dzisiaj jest:

Środa 08.05.2024