• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego w dniu 24.06.2022 roku odbędzie się według poniższego harmonogramu:

godz. 8.00 - msza św. w Kościele w Raciborowicach

godz. 9.00 - kl. 1 - 3 rozdanie świadectw i dyplomów w klasach

godz. 9.00 - kl. 4 - 7 aula lub dziedziniec szkolny - rozdanie dyplomów i nagród, a następnie rozdanie świadectw w klasach

• Przedszkole - dyżur wakacyjny

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciborowicach informuje, że zgodnie z Zarządzeniem nr 402/2022 Wójta Gminy Michałowice z dnia 27 kwietnia 2022 r. w lipcu 2022 r. przedszkolny dyżur wakacyjny pełni Szkoła Podstawowa w Raciborowicach oraz Szkoła Podstawowa w Michałowicach, natomiast w sierpniu Szkoła Podstawowa w Więcławicach Starych. Prosimy o składanie wniosku o zapis dziecka na dyżur wakacyjny w SP Raciborowicach do 24 czerwca 2022r. w godzinach pracy sekretariatu (dotyczy wyłącznie dzieci z przedszkoli innych niż w SP Raciborowice). Do wniosku obowiązkowo należy dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu obojga rodziców/opiekunów prawnych. W przypadku samotnego wychowywania dziecka – zaświadczenie o zatrudnieniu i oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka. Wniosek oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu do pobrania poniżej. Dostarczaniem posiłków zajmuje się firma cateringowa.

• Ogólnopolski projekt PoczytajMY

Od września 2021 do czerwca 2022 roku Szkoła Podstawowa w Raciborowicach uczestniczyła w projekcie PoczytajMy w programie Młodzi w Akcji zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Uczącą się.

PoczytajMy to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo, działający nieprzerwanie od 2002 roku.

• Dzień Sportu

W dniu 30.05 odbył się w naszej szkole Dzień Sportu zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie klasy wzięły udział w zmaganiach. Klasy 1-3 pokonywały przygotowane tory przeszkód. Klasy 4-8 wzięły udział w między klasowych rozgrywkach w piłkę ręczną i piłkę nożną. Dzień sportu zakończyła sztafeta klas 4,5,6,7 i 8.

• Spotkanie z Policją

Uczniowie klas 7 i 8 brali udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji na temat "Konsekwencji prawnych i karnych dla osób nieletnich" Laureaci konkursu plastycznego nt. „Cyfrowy świat nastolatka” odebrali nagrody z rąk pań Beaty Dulewicz i Justyny Banyś - pań policjantek pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Zielonkach.

• Turniej szachowy

To już kolejny sukces!

Uczeń klasy 3b - Jakub Cieślik zajął III miejsce w IV Grand-Prix Gminy Zabierzów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Krajów Europejskich

W naszej szkole został zorganizowany Dzień Krajów Europejskich pod hasłem Bajkowe Czechy. Celem projektu było zdobywanie wiedzy o państwie Unii Europejskiej - Czech, jego tradycji, kultury, języka, muzyki oraz poznawanie bohaterów czeskich bajek tj. Krecik, Przygody Rumcajsa, Żwirek i Muchomorek, Makowa Panienka i wiele innych. Uczniowie wykonali tematyczne plakaty o kraju, jego stolicy - Pradze i popularnych bajkach czeskich. Piękne prace plastyczne powstały również na świetlicy.

• Święto Patrona Szkoły

W dniu 20.05.2022 obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – ks. Jana Długosza. Z tej okazji nasza szkolna społeczność zebrała się w Kościele św. Małgorzaty w Raciborowicach aby uczestniczyć we mszy św., którą odprawił ks. Andrzej Kubiniec. W wygłoszonym kazaniu przypomniano życie i dzieło ks. Jana Długosza oraz podkreślono jego związki z raciborowicką parafią. Stroje galowe uczniów, udział Pocztu Sztandarowego podkreśliły uroczysty charakter mszy św.

• logo SET
                  • Francuska przygoda z projektem "Sharing European Treasure" (ERASUMS+)

Wreszcie doczekaliśmy się kolejnej, niestety już ostatniej, wymiany młodzieży, która sfinansowana została z grantu otrzymanego przez szkołę na realizację projektu Sharing European Treasure - program Erasmus+ Unii Europejskiej. Szkoła goszcząca z Baraqueville - OGEC ETS CATHOLIQUES PRIVES MIXTES była organizatorem krótkoterminowej wymiany uczniów w dniach 16 - 20 maja 2022 r.

• Lekcja przyrody na żywo

Kolejna lekcja przyrody na żywo z Wild Trip Company już za nami. Tym razem odwiedzili nas Wilhelm, Karolina, Marysia.... zobaczycie sami kto to.

Była to idealna okazja, aby poznać fantastyczne okazy, m.in. warana stepowego, węże zbożowe, boa dusiciela czy pytona dywanowego.

• Wyniki Ogólnopolskich Olimpiad „Olimpusek”

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie edukacji wczesnoszkolnej osiągnęli wspaniałe wyniki w Ogólnopolskich Olimpiadach „Olimpusek”. Dla najbardziej wyróżniających się zostały przygotowane nagrody oraz dyplomy laureatów zgodnie z ujętymi w regulaminie zasadami:

- Miejsce 1: Dyplom laureata I miejsca oraz nagroda książkowa;

• Dzisiaj jest: