• Informacja dla rodziców

Drodzy rodzice i opiekunowie, służymy wsparciem także Państwu. Bezpieczeństwo i troska o naszych uczniów, nasze dzieci i młodzież niech łączą ns w dobrym działaniu. Zapraszamy w czasie naszych dyżurów.

Jan Hrunczuk

• Informacja dla uczniów

Gdy chcesz porozmawiać,

gdy masz problem,

gdy nurtują Cię pytania,

gdy chcesz podzielić się swoim sukcesem,

gdy widzisz, że komuś dzieje się krzywda,

gdy chcesz pomóc sobie lub innym

PRZYJDŹ, JESTEŚMY TU DLA CIEBIE

Jan Hrunczuk

Sara Urbanik

• Narodowy Spis Powszechny

Szanowni Państwo,

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

• Przedszkoliada

Zapraszamy serdecznie wszystkie Przedszkolaki do uczestnictwa w Programie Zajęć Drużyny Kangura od PRZEDSZKOLIADA.PL.Pod poniższym linkiem znajduje się folder ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLIADA.PL, obecnego w ponad 350 miastach w Polsce z udziałem ponad 50 000 Aktywnych Przedszkolaków.

• Kredkobranie

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

serdecznie zapraszamy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE, która organizowana jest z myślą o polskich dzieciach mieszkających na Kresach. Jest ona wyrazem pamięci Polaków z "Macierzy" o rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.W naszej szkole akcja będzie trwała do 27 września (włącznie). W jej ramach zbierane będą nowe przybory szkolne i materiały plastyczne dla dzieci oraz młodzieży o polskich korzeniach, mieszkających na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Zebrane dary zawieziemy do fundacji "Ignatianum", skąd trafią do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

• Kalejdoskop matematyczny

Rusza kolejna edycja projektu Kalejdoskop Matematyczny realizowanego przez Politechnikę Krakowską. W tym półroczu dotyczy on uczniów klas 4, 7 i 8.Zajęcia matematyczne, w których uczestniczą uczniowie mają na celu:

• rozbudzanie ciekawości poznawczej z zakresu nauk ścisłych,

• rozwój twórczego myślenia i rozwijanie pasji naukowych,

• Szczepienia

Szanowni Rodzice

W najbliższą niedzielę 12 września 2021 r. w godzinach 9.00-14.00 możecie Państwo skorzystać ze szczepienia przeciwko Covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson w mobilnym punkcie szczepień zlokalizowanym w Urzędzie Gminy Michałowice. Szczepienia wykonywane będą przez zespół medyczny Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego „Kwitnąca” w Zagórzycach Dworskich. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji (potrzebny jest tylko dowód osobisty).

• Informacja dla Rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych

W oparciu o zmodyfikowaną procedurę bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID – 19 obowiązującą w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach, w zgodzie z art. 68 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082), w związku z niemożnością zapewnienia prawidłowego przechowywania produktów żywnościowych przyniesionych przez dzieci przedszkolne, w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo, podejmuję decyzję o całkowitym zakazie przynoszenia przez dzieci (rodziców, opiekunów prawnych lub inne osoby przyprowadzające dziecko) jedzenia do przedszkola.

Zakaz obowiązuje od 6 września 2021.

• Profilaktyka stomatologiczna

W roku szkolnym 2021/2022 będzie kontynuowana profilaktyka stomatologiczna prowadzona przez lek. Dagmarę Konieczną-Gnelę w szkolnym gabinecie stomatologicznym. Zgody wyrażone przez rodziców w poprzednich latach są aktualne. Gabinet stomatologiczny prosi o kontakt tylko te osoby, które chcą wycofać zgodę. W klasach pierwszych zgody będą rozdawane na zebraniu w dniu 8 września.

• Zebranie z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbędą się w środę 8 września 2021 r. o godzinie 17.00 dla klas IV - VIII, dla klas I - III o godzinie 18.00.

• Godziny pracy pedagoga i psychologa szkolnego

Pedagog szkolny Jan Hrynczuk pełni dyżur w następujących dniach:

poniedziałek 7.30 - 11.00

wtorek 13.00 - 17.00

piątek 7.30 - 11.00

Psycholog szkolny Sara Urbanik pełni dyżur w następujących dniach:

środa 7.30 - 11.30

czwartek 14.00 - 17.00

piątek 7.30 - 11.30

• kredki
                  • Rozpoczęcie roku szkolnego - aktualizacja

Z powodu warunków pogodowych uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się na auli - TYLKO dla klas 1 (1 rodzic + 1 dziecko) o godz. 9.00 (1 września 2021r.).

Uczniowie klas 2 i 3 o godz. 9.00 udają się bezpośrednio do sal na spotkania z wychowawcami.

Harmonogram dla klas 4 - 8 pozostaje bez zmian.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w środę 01.09.2021r.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 8.00 w Kościele św. Małgorzaty w Raciborowicach.

Dla uczniów klas I - III uroczystość rozpocznie się o godzinie 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Następnie uczniowie (bez rodziców) spotkają z wychowawcami w salach szkolnych zgodnie z poniższym przydziałem:

• buźki
                  • Spotkanie z ekspertem ZUS - Dobry Start 300+

1 września 2021 roku od 09:00 do 13:00 zapraszamy na spotkanie z ekspertem ZUS w Urzędzie Gminy w Michałowicach. Ekspert ZUS pomoże założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Szczegóły na załączonym plakacie.

• Dzisiaj jest:

Niedziela 19.05.2024