• XIX Festiwal Piosenki dla dzieci i młodzieży w Raciborowicach

Po raz XIX w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki dla dzieci i młodzieży w Raciborowicach. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Michałowice. W tym roku nagrodę główną Grad Prix zdobyła nasza uczennica Zofia Sztencel.

Nasi uczniowie zdobyli:
                    w kategorii klas młodszych 1 miejsce Julia Ozdoba,
                    w kategorii klas starszych (kl.4-6) 1 miejsce Aleksandra Przecherka, 2 miejsce duet w składzie Lena Poręba i Katarzyna Czajczyk
                    w kategorii klas starszych (7-8) 1 miejsce Zofia Sztencel. Gratulujemy!

• Uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 29. kwietnia br. obchodziliśmy w szkole uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież pod opieką pani Ewy Drabek przedstawiła krótki montaż słowno-muzyczny na temat historii powstania i uchwalenia tego najważniejszego w tym czasie aktu prawnego. W takt poloneza, który został przedstawiony przez uczniów mieliśmy okazję wejść w klimat tamtej epoki oraz poznać na nowo wszystkie ważne postaci, dzięki którym mamy pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. Uroczystość zwieńczyło odśpiewanie hymnu Polski.

• Udział klas ósmych w Festiwalu Zawodów

W dniu 26.04.2022 klasy ósme, pod opieką P. Dyrektor D. Kolemby, P. W. Czarnoty oraz swoich wychowawców P. A. Mroczek i A. Osmedy wzięły udział w corocznym spotkaniu szkół ponadpodstawowych w ramach tzw; Festiwalu zawodów, gdzie mieli okazję zapoznać się z ciekawymi propozycjami edukacyjnymi techników i szkół branżowych z Małopolski, ale także - co szczególnie ciekawiło uczniów - zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, a także porozmawiać ze starszymi kolegami kształcącymi się w danym zawodzie. Licznie przybyłe placówki szkolne przedstawiły swoje oferty, które wzbudzały powszechne zainteresowanie i przyblizały uczniów do podjęcia właściwej decyzji dotyczącej wyboru dalszej drogi zawodowej. Festiwal Zawodów - targi edukacyjne realizowany jest w ramach komponentu z doradztwa edukacyjno-zawodowego projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II finansowanego

• Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia wiele osób na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie kl. 4-8 Szkoły Podstawowej w Raciborowicach wraz z wychowawcami przystąpią do akcji Sprzątania Świata.

Ponadto zapraszamy uczniów do indywidualnych działań na rzecz naszej planety. Postaraj się oczyścić teren, gdzie zebrało się dużo śmieci. Zrób zdjęcie przed i po Twojej akcji, następnie wyślij je na adres:

• Turniej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

W dniu 20 kwietnia 2022 r. odbył się turniej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" Nasza szkoła brała udział w rywalizacji w kategorii wiekowej U-12. Turniej był okazją do sprawdzenia umiejętności piłkarskich oraz rywalizacji z różnymi drużynami. Opiekunem naszej drużyny była p. Karolina Kowalczyk.

• Rekrutacja do przedszkola - pilne!

Przypominamy o konieczności potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego na rok 2022/2023. Termin potwierdzenia upływa z dniem 7 kwietnia 2022r. o godz. 9.00.

Brak potwierdzenia woli przyjęcia dziecka które zostało zakwalifikowane, będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

• Rekrutacja do klas pierwszych - pilne!

Przypominamy o konieczności potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do klasy I na rok 2022/2023. Termin potwierdzenia upływa z dniem 7 kwietnia 2022r. o godz. 12.00.

Brak potwierdzenia woli przyjęcia dziecka które zostało zakwalifikowane, będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w I klasie.

Druk można pobrać z portierni szkoły lub z zakładki rekrutacja na stronie szkoły.

• Turniej szachowy

23 marca 2022 roku 34 uczniów walczyło o nagrody w Szkolnym Turnieju Szachowym. W kategorii klas 0-3 mistrzem okazał się Bartłomiej Chat, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli Jakub Cieślik i Michał Saczka. W kategorii klas 4-5 zwycięzcą został Maciej Boczkowski natomiast Maciej Rożek i Gabriel Bieniek otrzymali medale za 2 i 3 miejsce.

• Warsztaty "Woda - królowa wśród płynów"

Anna Martowicz i Konrad Kaczmarczyk - studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzili dwudniowe warsztaty dla uczniów naszej szkoły "Woda królowa wśród płynów" Uczniowie dowiedzieli się m.i.n co zawdzięczamy wodzie, co się dzieje jak pijemy jej za mało. Wspólnie ze studentami obalali mity dotyczące zagadnień związanych z wodą. Poruszono aspekt kaloryczności napoi, które pijemy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

• Laboratoria przyszłości

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• Informacja o wolnych miejscach w klasie I w roku szkolnym 2022/2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach informuje, że dysponuje 2 wolnymi miejscami w klasie pierwszej na rok szkolny 2022/2023.

Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu rozpocznie się 1 marca i potrwa do 18 marca 2022 roku.

Wnioski zostaną udostępnione na stronie szkoły w zakładce rekrutacja w dniu 1 marca, druki będzie można pobierać również w sekretariacie szkoły.

• Dzisiaj jest:

Środa 08.05.2024