• "Szkoła pamięta" - lekcja historii w klasie 8a

• Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. W ramach tej akcji, która ma na celu upamiętnienie lokalnej historii, uczniowie klasy ósmej odwiedzili miejscowy cmentarz, poznając jego zabytki oraz uporządkowali znajdujące się tam mogiły powstańców. Na lekcji historii poznali zgromadzone w szkolnym archiwum informacje dotyczące powstania na raciborowickim cmentarzu żołnierskiego grobowca oraz z zainteresowaniem obejrzeli dokumentację żołnierzy, którzy zostali w nim pochowani.

• Warsztaty Hobby Challenge

• Klasa 4a wzięła udział w wydarzeniu Hobby Challenge, podczas którego odbyły się otwarte warsztaty. Można było posłuchać, obejrzeć i doświadczyć różnych pasji. Uczniowie mieli okazję:

• uszyć worek na buty
            • zrobić stroik z dyni
            • wziąć udział w zajęciach judo
            • zrobić świecę miodową
            • pofilcować
            • zagrać w grę
            • zbudować wieżę z klocków
            • i wiele innych atrakcji.

• Prawybory w naszej szkole

• W akcję „Młodzi głosują” zaangażowały się w tym roku szkoły w Michałowicach, Raciborowicach i Więcławicach. Udało się to m.in. dzięki pomysłowi utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy, a tym samym poszerzenia współpracy międzyszkolnej w naszej gminie.

Działania proponowane w ramach „Młodzi głosują” miały na celu wzmocnienie świadomego udziału w życiu publicznym przy zachowaniu pełnej neutralności – w szkole nie prowadzono żadnych kampanii wyborczych a wyniki głosowania publikujemy dopiero po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych.

• Ślubowanie uczniów klas pierwszych

• 13 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Raciborowicach odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Wójt Gminy Michałowice Pan Antoni Rumian, Dyrektor Centrum Obsługi Edukacji w Michałowicach Pani Aleksandra Antczak, Dyrektorzy placówek oświatowych z Gminy Michałowice Pan Jarosław Kozłowski, Pani Monika Wołek, Pani Elżbieta Zubelska - Tochowicz, Dyrekcja Szkoły w Raciborowicach, Nauczyciele oraz Rodzice uczniów. Uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Dorota Kolemba. Doniosłym momentem było wręczenie „Nagrody Wójta” nauczycielom: Pani Agnieszce Mroczek oraz Pani Marzenie Pirowskiej - nauczycielom Szkoły Podstawowej w Raciborowicach oraz Pani Małgorzacie Kochel - nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Michałowicach. W tym dniu Nagrody Dyrektora otrzymali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

• Dzień chłopaka - wybory Mistera

• Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole po raz  pierwszy odbyły się wybory Mistera. Imprezę rozpoczął pokaz mody męskiej. W następnych konkurencjach kandydaci prezentowali swoje talenty, zainteresowania oraz sceniczny image. Jury wybrało Mistera Szkoły Jakuba Gorzkowskiego i vice Misterów Dawida Putka i Jakuba Pająka. Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy odwagi, dystansu i błyskotliwości, a Misterom sukcesu!