• Konkurs wojewódzki Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym "Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni"

• Czy warto brać udział w konkursach?

Nasi uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wiedzą, że tak! Udział w Wojewódzkim Konkursie Promującym Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym "Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni" zakończył się sukcesem!

Nasze Przedszkolaki z grupy "Wróbelków" i "Żabek" zdobyły pierwsze miejsce w swojej kategorii, natomiast uczennice klasy IV b - trzecie. W grupie sześciu najwyżej ocenionych spotów znalazł się też projekt uczennic z klasy VII a.

Link do filmu z udziałem przedszkolaków. https://youtu.be/kwGt89ME9Zg

• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• "Jest takie miejsce na mapie świata - Polska!
            To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!"

10 listopada w Szkole Podstawowej w Raciborowicach świętowano Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia odbyła się uroczystość upamiętniająca 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, którą przygotowali uczniowie klas 3a i 3b. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny, w którym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Cała społeczność szkolna wspólnie i uroczyście odśpiewała hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego", przyłączając się tym samym do akcji „Szkoła Do Hymnu".

• Zbiórka darów dla Fundacji Mam marzenie

• W tym roku nasza szkoła włączyła się do współpracy z fundacją Mam Marzenie. Przez cały miesiąc do 30 listopada na terenie naszej szkoły będzie prowadzona zbiórka nowych zabawek, puzzli, kredek, kolorowanek oraz wszelkich innych artykułów, które zostaną podarowane dzieciom, dla których szpital jest drugim domem.