• Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

• Czwartek 20 kwietnia był dla naszej społeczności dniem wyjątkowym. Zorganizowaliśmy Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców w kategorii klas 5 i 6. Zaproszone zostały Szkoły Podstawowe z Więcławic Starych oraz z Michałowic. Dzięki wydarzeniu mieliśmy okazję zaprezentować zarówno umiejętności sportowe naszych uczniów jak i wykazać się dobrą organizacją turnieju.

Turniej rozpoczęło oficjalne powitanie uczestników przez Dyrektora naszej szkoły Dorotę Kolembę oraz przez honorowego gościa - Panią Aleksandrę Antczak, dyrektora Centrum Obsługi Edukacji gminy Michałowice. Nasz gość rozlosował kolejność spotkań, które następnie były rozgrywane na przyszkolnych boiskach. Impreza przebiegła w duchu zasad Fair Play. Na uwagę zasługuje bardzo wysokie zaangażowanie sportowe uczniów jak i zaangażowanie dopingowe, które było ogromnym wsparciem. Wspierał każdy każdego.

Klasyfikacja końcowa w klasach piątych:

1 miejsce: SP Michałowice,

2 miejsce: SP Więcławice Stare

3 miejsce: SP Raciborowice.

Najlepszym bramkarzem okazał się Eryk Orzechowski z SP Michałowice a zawodnikiem Mateusz Jędras z tej samej szkoły.

Klasyfikacja końcowa w klasach szóstych:

1 miejsce: SP Raciborowice

2 miejsce: SP Więcławice Stare

3 miejsce: SP Michałowice.

W tej kategorii najlepszym zawodnikiem został Antoni Kusia, a najlepszym bramkarzem Mateusz Broś - obydwaj z Raciborowic.

Oficjalnego zamknięcia turnieju dokonał zastępca wójta gminy Michałowice Pan Jarosław Sadowski.

Jak powiedział Vincent Thomas Lombardi* (1913 - 1970) trener futbolu amerykańskiego „Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko”.

Gratulujemy sukcesów i do zobaczenia na kolejnym turnieju. Podziękowania składamy LKS Galicja Raciborowice – fundatorowi nagród indywidualnych dla uczestników oraz musów owocowych.

* Lombardi jest uważany przez wielu za największego trenera w historii piłki nożnej i jest uznawany za jednego z największych trenerów i liderów w historii wszystkich sportów amerykańskich. Wyróżniała go przede wszystkim duża etyka pracy, perfekcyjna organizacja oraz wyjątkowe przemowy motywacyjne, które pokrzepiały zawodników w trudnych momentach. Trener odznaczał się również wielką religijnością.

• Święta Wielkanocne

• Święta Wielkanocne to czas refleksji, wyciszenia, zadumy i prawdziwej radości….

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Państwu szczere życzenia pokoju, wiary i miłości.

By nadchodzący czas był przepełniony czasem z rodziną, który doda sił
            i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań,
            a nadchodząca wiosna wypełni słońcem Państwa życie osobiste i zawodowe.

Dyrektor Szkoły Dorota Kolemba,
            Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski

• Dzień papieża Jana Pawła II

• 3 kwietnia  2023 r. Szkoła Podstawowa w Raciborowicach uczciła pamięć papieża Polaka Jana Pawła II. Uczniowie klasy 3 b przygotowali krótki występ artystyczny.  Recytacje i utwory muzyczne zostały zilustrowane obrazami i fotografiami, ukazującymi Papieża Polaka w różnych sytuacjach min. sprawowania obowiązków głowy Kościoła, kapłana pielgrzymującego po świecie, ale przede wszystkim człowieka, kierującego się przez całe swoje życie najważniejszym z uczuć.... miłością.

• Wojewódzki Ortograficzny Konkurs "Kaktus"

• 27 marca 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród i dyplomów Wojewódzkiego Ortograficznego Konkursu "Kaktus", w którym uczeń naszej szkoły  Franciszek Michałowski z klasy III b zdobył Dyplom Wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.

• Dzień Piżamy

• 31 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy, który zorganizowany został z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie i nauczyciele wzięli w nim aktywny udział, zakładając kolorowe piżamy. Co chwilę na korytarzu słychać było śmiech i radość z powodu ciekawych przebrań. Wiele osób miało szykowne kapcie o różnych kształtach, poduszki i ciekawe maskotki, co dopełniło piżamowy strój…