• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023, klasy 1-8

• Zakończenie roku szkolnego dla klas 1-8 odbędzie się 23.06.2023 r. według poniższego harmonogramu:

godz. 8:00 - Msza święta - dzieci pod opieką rodziców,

godz. 9:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego na dziedzińcu szkoły.

Następnie dzieci udają się do klas z wychowawcami po odbiór świadectw.

• Egzamin na kartę rowerową

• W dniu 7.06 odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową po wcześniej zdanym egzaminie teoretycznym. Egzaminowani musieli  pokonać specjalnie wyznaczony tor przeszkód, wykazujac się  znajomością zasad i przepisów ruchu drogowego.

Z przyjemnością informujemy, że wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu z klas 4 i 5 zdali go pomyślnie. Wszystkim gratulujemy!

• Dyżur wakacyjny

• Szanowni Państwo,

Zgodnie z Zarządzeniem nr 414/2022 Wójta Gminy Michałowice z dnia 19 maja 2022 r. nasza szkoła pełni dyżur wakacyjny od 1.07.2023 do 31.07.2023.

Przerwa w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023 ustalona jest w terminie od 01.08.2023 – 31.08.2023 r. W tym czasie dyżur pełni Szkoła Postawowa w Więcławicach Starych.

Wnioski na zapisy należy złożyć w sekretariacie szkoły do dn. 23.06.2023 r..

UPOWAZNIENIE_dyzur_wakacyjny_22_23.pdf

WNIOSEK_DYZUR_22_23_obce_dzieci.docx

Link do zarządzenia

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• Dzień Dziecka (u nas 2 czerwca) upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Rada Rodziców oraz nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali liczne zabawy. Wspólną zabawę zakończyły mecze piłki ręcznej i nożnej dziewcząt i chłopców. Atrakcją dnia był mecz uczniowie kontra rodzice i nauczyciele. Jednym z zawodników był zastępca Wójta Gminy Michałowice pan Jarosław Sadowski. Dziękujemy Rodzicom oraz Strażakom za pomoc w organizacji Dnia Dziecka.

• PIERWSZY SZKOLNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ UCZNIÓW

• 1.06, w naszej szkole otwarta została wystawa prac uczniów uczestniczących w Pierwszym Szkolnym Przeglądzie Twórczości Plastycznej Uczniów.

Swoje prace zaprezentowali:

Małgosia Ptak z klasy 3a
            Wiktor Pożycki z klasy 3b
            Emilia Ozdoba z klasy 4a
            Ewa Ortyl z klasy 4a
            Basia Makarcowa z klasy 4b
            Zosia Piwowarska z klasy 4b
            Tosia Sokół z klasy 5as
            Emilia Janeczek z klasy 5b
            Natalia Kędra z klasy 5b
            Wiktoria Nowak z klasy 5b
            Milena Niewola z klasy 5b
            Iza Pająk z klasy 6a
            Xsawery Skrzypczak z klasy 6b
            Kuba Pożycki z klasy 7a

Wszystkim utalentowanym uczestnikom gratulujemy pięknych prac i talentu !

• Sukces Michała z IVb

• InstaLogik- konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, przeprowadzany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs realizowany jest w całości on-line i składa się z trzech etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu pytań testowych do zadań matematyczno-logicznych. Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w języku wizualnym Assembly.

W konkursie wzięło udział 8909 uczniów. W kategorii Michała, czyli klas IV SP, udział wzięło 1521 uczestników, z których tytuł finalisty uzyskało 383 .

• XX Gminny Festiwal Piosenki

• XX Gminny Festiwal Piosenki już tradycyjnie odbywa się w Szkole Podstawowej w Raciborowicach od wielu lat, ciesząc się dużym zainteresowaniem uczestników. Motto festiwalu to propagowanie uzdolnień muzycznych uczniów i wyzwalanie u dzieci radości śpiewania. Zgodnie z kalendarzem imprez i uroczystości szkolnych został przeprowadzony 25 kwietnia 2023r. W tym dniu na scenie wystąpiło 37 wykonawców ze Szkół Podstawowych z terenu gminy Michałowice, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Jury w składzie Jarosław Ignaszak, Mirosław Warchołek, Witold Dziura, Witold Czarnota przyznało nagrodę Główną Grand Prix oraz miejsca i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Wyniki XX Gminnego Festiwalu Piosenki:

Grand Prix Lasak Anna

KATEGORIA klas 1-3

I miejsceGórniak Dagmara
            II miejsce – Zespół: Pożycki Wiktor, Gorzkowska Zofia, Bednarczyk Milena
            III miejsceNowak Gabriela
            Wyróżnienie – Wyżga Radosław ex aequo Siembab Alicja

KATEGORIA klas 4-6

I miejsceMarszałek Amelia
            II miejsceKowalczyk Blanka ex aequo Rduch Zofia
            III miejsceŻurawik Zofia
            WyróżnienieChwała Kacper

KATEGORIA klas 7-8

II miejsce – Kowalczyk Julianna
            III miejsce – Czajczyk Katarzyna
            Wyróżnienie – Kot Natalia

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy samych sukcesów!