• Warsztaty Hobby Challenge

• Klasa 4a wzięła udział w wydarzeniu Hobby Challenge, podczas którego odbyły się otwarte warsztaty. Można było posłuchać, obejrzeć i doświadczyć różnych pasji. Uczniowie mieli okazję:

• uszyć worek na buty
            • zrobić stroik z dyni
            • wziąć udział w zajęciach judo
            • zrobić świecę miodową
            • pofilcować
            • zagrać w grę
            • zbudować wieżę z klocków
            • i wiele innych atrakcji.

• Prawybory w naszej szkole

• W akcję „Młodzi głosują” zaangażowały się w tym roku szkoły w Michałowicach, Raciborowicach i Więcławicach. Udało się to m.in. dzięki pomysłowi utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy, a tym samym poszerzenia współpracy międzyszkolnej w naszej gminie.

Działania proponowane w ramach „Młodzi głosują” miały na celu wzmocnienie świadomego udziału w życiu publicznym przy zachowaniu pełnej neutralności – w szkole nie prowadzono żadnych kampanii wyborczych a wyniki głosowania publikujemy dopiero po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych.

• Ślubowanie uczniów klas pierwszych

• 13 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Raciborowicach odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Wójt Gminy Michałowice Pan Antoni Rumian, Dyrektor Centrum Obsługi Edukacji w Michałowicach Pani Aleksandra Antczak, Dyrektorzy placówek oświatowych z Gminy Michałowice Pan Jarosław Kozłowski, Pani Monika Wołek, Pani Elżbieta Zubelska - Tochowicz, Dyrekcja Szkoły w Raciborowicach, Nauczyciele oraz Rodzice uczniów. Uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Dorota Kolemba. Doniosłym momentem było wręczenie „Nagrody Wójta” nauczycielom: Pani Agnieszce Mroczek oraz Pani Marzenie Pirowskiej - nauczycielom Szkoły Podstawowej w Raciborowicach oraz Pani Małgorzacie Kochel - nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Michałowicach. W tym dniu Nagrody Dyrektora otrzymali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

• Dzień chłopaka - wybory Mistera

• Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole po raz  pierwszy odbyły się wybory Mistera. Imprezę rozpoczął pokaz mody męskiej. W następnych konkurencjach kandydaci prezentowali swoje talenty, zainteresowania oraz sceniczny image. Jury wybrało Mistera Szkoły Jakuba Gorzkowskiego i vice Misterów Dawida Putka i Jakuba Pająka. Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy odwagi, dystansu i błyskotliwości, a Misterom sukcesu!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Projekt ten powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Nasza szkołe aktywnie wzięła udział w projekcie, uczniowie klas starszych czytali książki swoim młodszym kolegom z Oddziałów przedszkolnych i zerówkowych.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• godz. 8.00 - Msza św.

godz. 9.00 - Rozpoczęcie roku szkonego na dziedzińcu szkolnym (w razie niepogody na sali gimnastycznej), uczniowie klas 1 - 8.

Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie idą do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Po zakończonych spotkaniach uczniowie udają się do domów.

Dnia 4 września świetlica i stołówka nie działają.

• Świetlica szkolna - zapisy.

• Do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci klas 1-3, których rodzice złożą Kartę zapisu do świetlicy do dnia 4 września. Deklaracje można pobrać w pliku poniżej, odebrać na portierni szkoły lub od wychowawcy klasy.

Deklaracje uczęszczania na świetlicę można złożyć u WYCHOWAWCY lub na ŚWIETLICY.

Na Karcie zapisu do świetlicy w punkcie 1 prosimy określić, około której godzny dziecko będzie z niej odbierane.

Dnia 4 września świetlica szkolna nie działa.

Karta_zapisu_dziecka_do_swietlicy.pdf

• Boisko do koszykówki

• Decyzją Dyrektora Szkoły, z powodów technicznych boisko do koszykówki zostało zamknięte od dziś tj. 30.08 do odwołania.

• Nauczyciel edukacji przedszkolnej

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach poszukuje osoby na stanowisko nauczyciela edukacji przedszkolnej.
            Forma zatrudnienia: umowa o pracę.
            Wymiar czasu pracy: pełny etat, praca od poniedziałku do piątku.
            Termin rozpoczęcia pracy: od 01.09.2023 r.
          • Rzeczy pozostawione w szatniach

• Szanowni Państwo,

W związku z porządkami w szatniach szkoły, do 31 lipca prosimy odebrać pozostawione przez dzieci rzeczy.

Nieodebrane zostaną wyrzucone po wskazanym terminie odbioru.

• Odbiór wyników egzaminu ósmoklasisty

• Zapraszamy absolwentów klas ósmych lub ich rodziców po odbiór wyników egzaminu.

Zaświadczenia będzie można odebrać w najbliższy czwartek, tj. 06.07.2023r. w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-14:00.

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023, klasy 1-8

• Zakończenie roku szkolnego dla klas 1-8 odbędzie się 23.06.2023 r. według poniższego harmonogramu:

godz. 8:00 - Msza święta - dzieci pod opieką rodziców,

godz. 9:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego na dziedzińcu szkoły.

Następnie dzieci udają się do klas z wychowawcami po odbiór świadectw.