• Informacja o oddziałach przedszkolnych

          • Szanowni Państwo, w odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące funkcjonowania oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Raciborowicach, informuję, że w roku szkolnym 2022/2023 nie planuje się likwidacji żadnego z  naszych oddziałów.                                                                                 

            dyrektor szkoły                                                                                 

            Dorota Kolemba

          • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Językowym „Koch mir was – Ugotuj mi coś” Goethe Institut w Warszawie

          • Nasza szkoła corocznie bierze udział w konkursach organizowanych przez Goethe-Institut. Dzięki temu całkiem niedawno zostaliśmy zaproszeni przez Goethe Institut w Warszawie do udziału w konkursie językowym pt.: „Koch mir was – Ugotuj mi coś”.
            Zadaniem konkursowym było przygotowanie i zaprezentowanie w określonym formacie  i dowolnej formie graficznej przepisu kulinarnego oraz zdjęcia rezultatu jego zrealizowania. Dziś jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie wzięły udział  cztery zespoły:


            1. Julia Kośmider i Antoni Kozakowski przygotowali ciasto mrówkowe - Ameisenteig
            2. Alicja Książkiewicz, Julia Gorzkowska , Magdalena Matys i Nikola Rusek – piernik bożonarodzeniowy – Weihnachtslebkuchen
            3. Patrycja Jamróz, Natalia Król, Emilia Łaciak – Vanillekipferl – rogal waniliowy.
            4. Magdalena Zalas i Kinga Leńczuk – Lachs mit Pesto – łosoś z pastą pesto.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Ogólnopolskim Konkursie. Pomimo niezdobycia indywidualnie żadnej nagrody, nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie aż czterech zespołów!

            Diplom_SPRACIBOROWICE_Auszeichnung_Koch.10.pdf

            Diplom_Gutowska_Auszeichnung_Koch.10.pdf

            Gratulujemy!

            Opiekun zespołów - mgr Beata Gutowska

        • logo SET
          • Druga wymiana młodzieży w ramach projektu Sharing European Treasure (program Erasmus+)

          • Na przełomie listopada i grudnia tego roku zorganizowana została druga wymiana młodzieży, sfinansowana z grantu programu ERASMUS+, otrzymanego przez szkoły  współrealizujące projekt Sharing European Treasure (SET). Projekt ten powinien zakończyć się w sierpniu 2021, jednak z powodu pandemii Covid -19 beneficjentom programu udało się otrzymać roczne przedłużenie na realizację zadań projektowych. Dlatego też w poniedziałkowy poranek 29 listopada 2021r. Szkołę Podstawową im. ks. J. Długosza w Raciborowicach odwiedziła 49 osobowa delegacja uczniów (33) i nauczycieli (16) ze szkół partnerskich z Włoch, Turcji, Rumunii, Hiszpanii i Francji. Zgodnie z ideą projektu wszyscy uczniowie powinni mieszkać u rodzin, jednak covidowe czasy rządzą się swoimi prawami i tylko część uczniów została ugoszczona w polskich rodzinach, pozostali zamieszkali w krakowskim hotelu.

            Pierwszy dzień projektu upłynął na poznaniu szkoły i najbliższej okolicy. Najstarsi uczniowie powitali gości inscenizacją Legendy o smoku wawelskim, którą wystawili na szkolnej scenie w języku angielskim. Postarali się także przybliżyć historię, tradycje i kulturę Polski. Trzecioklasiści zaprezentowali piękny układ taneczny z biało – czerwonymi chustami. Program artystyczny zwieńczyła piosenka Zacznij od Bacha, w wykonaniu uczennicy kl. 8a oraz szkolnego chóru, przy akompaniamencie orkiestrantów Małej Wieniawy.

            Zimowa aura nie zniechęciła gości do spaceru do XV-wiecznego gotyckiego Kościoła w Raciborowicach, a  w rolę ich przewodników wcielili się ósmoklasiści. Następnie zrealizowane zostało długo wyczekiwane działanie projektowe – Festiwal Gier Europejskich. Na hali sportowej każda szkoła partnerska zaprezentowała tradycyjne gry i zabawy z dawnych lat. Każdy uczestnik miał szansę spróbować w swoich sił w przeciąganiu liny, w skokach przez linę, w grze w klasy, zabawach na refleks czy choćby poskakać na gumie.

            Dzień spędzony w raciborowickiej szkole zakończył się  smakowitymi warsztatami piernikowymi do organizacji których swoją pomoc zaoferowały lokalne gospodynie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Batowicach, zupełnie bezinteresownie i bezpłatnie, przygotowały dla uczniów pachnące korzennymi przyprawami warsztaty cukiernicze. Podzieliły się przepisem oraz pokazały jak przygotować ciasto na pierniki. Uczniowie samodzielnie wałkowali ciasto, wycinali  piernikowe ciasteczka, które  po upieczeniu dekorowali. Piernikowe wypieki pachniały w całej szkole.

            Kolejne dni spotkania projektowego poświęcone były bliższemu poznaniu Krakowa i okolicy. Uczestnicy polskiej wymiany młodzieży mieli okazję zwiedzić m.in. Rynek, Sukiennice, Kraków Podziemny, Wawel, dzielnice Kazimierz i Podgórze z Fabryką Oskara Schindlera czy też Kopiec Kraka. W programie nie zabrakło również wizyty w Tatrzańskim Parku Narodowym. Tutaj prawdziwie zimowa, śnieżna pogoda sprawiła dzieciom ogromną frajdę i radość. Niektórzy śnieg widzieli po raz pierwszy w życiu! Nie zapomnieliśmy także pokazać naszym gościom Kopalni Soli w Wieliczce. Wspaniałych wrażeń oraz polskiej gościnności nasi goście nie powinni długo zapomnieć.

            Wiosną przyszłego roku, nasi uczniowie będą mieli możliwość wyjazdu na kolejne wymiany uczniowskie, które zostaną zorganizowane przez szkołę hiszpańską i francuską. I chyba niektórzy nie mogą się ich już doczekać…

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

        • żółta róża
          • Warsztaty piernikowe - podziękowania

          • Serdecznie i z całego serca dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Batowicach za wspaniałą organizację bezpłatnych warsztatów piernikowych podczas wymiany uczniowskiej w naszej szkole. Było i pięknie, i pysznie...

          • Konkurs "Środowisko przyrodnicze Polski"

          • Pani Dyrektor Dorota Kolemba wręczyła nagrody szkolnego konkursu geograficznego "Środowisko przyrodnicze Polski". Vouchery szkolne zwalniające uczniów z odpowiedzi ustnej lub zadania domowego otrzymali: Philippe Ratajczak, kl. 7a (I miejsce) oraz Łukasz Broś, kl. 7a (II miejsce).

            Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na dalsze sukcesy!

          • Kolejny weekend z matematyką

          • 4 oraz 5 grudnia najstarsi uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu Kalejdoskop Matematyczny wzięli udział w kolejnych zajęciach, które odbywały się na Politechnice Krakowskiej. Uczniowie przenieśli się w świat brył, wzięli udział w zajęciach pt: „Prosto o krzywych”, poznali parkietaże oraz szukali wyjścia z labiryntu.

          • Kalejdoskop Matematyczny

          • 27 i 28 listopada uczniowie klasy 7a oraz 8a w ramach realizacji projektu Kalejdoskop Matematyczny wzięli udział w zajęciach, które odbywały się na Politechnice Krakowskiej.

            W sobotę uczniowie zgłębili zagadnienia związane z szyfrowaniem, teorią grafów oraz odbyli matematyczną podróż w czasie. W niedzielę natomiast poznali parkietaże, wzięli udział w zajęciach pt: „Tajemniacza liczba” oraz rozwiązywali zagadki kryminalne.

            Wszystkie zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie i już wspólnie odliczamy dni do kolejnego wyjazdu na Politechnikę Krakowską.

          • Archipelag skarbów

          • 22 oraz 23 listopada uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w programie Archipelag Skarbów. Podczas zajęć trenerzy odwoływali się do marzeń i pragnień młodych ludzi związanych ze szczęściem w miłości i życiu osobistym oraz realizacją życiowych pasji.

          • Mój kosmos

          • „A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?…A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą… nazywają astronomią… (Mikołaj Kopernik)

            17 i 18 listopada w Szkole Podstawowej w Raciborowicach odbyły się warsztaty  Mobilnego planetarium pt.  "Mój Kosmos". Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych dzieci z oddziałów przedszkolnych, edukacji wczesnoszkolnej i klas starszych  podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Na zakończenie uczniowie uczestniczący w pokazie obejrzeli dwie animacje: o wiewiórce, która poleciała w kosmos, a także o życiu dinozaurów. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo. 

            Agata Kusiak

        • Dni wolne od zajęć dydaktycznych
          • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

          • Szanowni Państwo,

            przypominam, że 2 i 12 listopada to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Przedszkole i świetlica pracują normalnie. Ze względów organizacyjnych bardzo proszę o przekazanie informacji wychowawcom czy Państwa dzieci będą korzystać w tych dniach z opieki świetlicowej lub przedszkola.

            Dorota Kolemba

        • Parkowanie wzdłuż ulicy Długosza
          • Parkowanie wzdłuż ulicy Długosza

          • Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz rodziców bardzo prosimy o nieparkowanie samochodów na poboczu przy ulicy Długosza.

            Samochody można parkować w wyznaczonym miejscu przy zatoczce (tylko na czas odprowadzania bądź przyprowadzania dziecka do szkoły).

            Dziękuję za wyrozumiałość

            Dorota Kolemba

          • Mobilny Punkt Szczepień w Gminie Michałowice

          • Już w najbliższy weekend mieszkańcy Gminy Michałowice będą mogli zaszczepić się przeciw Covid-19 w Mobilnym Punkcie Szczepień. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia i zabrać ze sobą dokument tożsamości.

            Bez konieczności rejestracji i wcześniejszego umawiania można zgłosić się do jednej z poniższych lokalizacji:

             

            23 października, godz. 8.00 - 11.30 Plac przy Remizie OSP w Michałowicach, ul. Krakowska 209

            23 października, godz. 12.00 – 15.30 Plac przed Domem Sołeckim, Masłomiąca, ul. T. Kościuszki 11

            23 października, godz. 16.00-18.00 Plac zabaw w Pielgrzymowicach, ul. Przymiarki

            24 października, godz. 9.00 – 13.00 Plac przy Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych

            24 października, godz. 14.00 – 18.00 Plac przy Remizie OSP w Raciborowicach, ul. Młyńska 26

        • Informacja dla rodziców
          • Informacja dla rodziców

          • Drodzy rodzice i opiekunowie, służymy wsparciem także Państwu. Bezpieczeństwo i troska o naszych uczniów, nasze dzieci i młodzież niech łączą ns w dobrym działaniu. Zapraszamy w czasie naszych dyżurów.

            Z poważaniem

            Jan Hrunczuk                               

            Pedagog szkolny                          

            Sara Urbanik

            Psycholog szkolny

        • Informacja dla uczniów
          • Informacja dla uczniów

          • Gdy chcesz porozmawiać,

            gdy masz problem,

            gdy nurtują Cię pytania,

            gdy chcesz podzielić się swoim sukcesem,

            gdy widzisz, że komuś dzieje się krzywda,

            gdy chcesz pomóc sobie lub innym

            PRZYJDŹ, JESTEŚMY TU DLA CIEBIE

            Jan Hrunczuk                   

            Pedagog szkolny               

            Sara Urbanik

            Psycholog szkolny

            Jesteśmy dla Ciebie na każdej przerwie podczas pełnionych dyżurów.

            Jeśli potrzebujesz rozmowy w innym czasie, daj znać, umówimy się na spotkanie.

            Czekamy na Ciebie

        • Międzypokoleniowe Gry Planszowe
          • Międzypokoleniowe Gry Planszowe

          • Zapraszamy na Międzypokoleniowe Gry Planszowe. Impreza będzie miała miejsce w Szkole Podstawowej w Raciborowicach w niedzielę 3 października od godz. 10:00.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach
      • sekretariat@spraciborowice.pl, dyrektor@spraciborowice.pl, a.hrynczuk.labno@spraciborowice.pl
      • (+48) 12 387 70 44
      • Raciborowice ul. Jana Długosza 36 32-091 Michałowice 32-091 Michałowice Raciborowice Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych