• Dzień Ziemi w naszej szkole

• 22 kwietnia wiele osób na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie kl. 4-8 Szkoły Podstawowej w Raciborowicach wraz z wychowawcami przystąpią do akcji Sprzątania Świata.

Ponadto zapraszamy uczniów do indywidualnych działań na rzecz naszej planety. Postaraj się oczyścić teren, gdzie zebrało się dużo śmieci. Zrób zdjęcie przed i po Twojej akcji, następnie wyślij je na adres:

Dzień Ziemi

Podaj nazwę uprzątniętego przez Ciebie terenu oraz Twoje imię i klasę. Akcja trwa od 22. 04.2022r. do 29.04.2022r.

Czekamy na Twoje zdjęcie, bo każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

• Turniej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

•

W dniu 20 kwietnia 2022 r. odbył się turniej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" Nasza szkoła brała udział w rywalizacji w kategorii wiekowej U-12. Turniej był okazją do sprawdzenia umiejętności piłkarskich oraz rywalizacji z różnymi drużynami. Opiekunem naszej drużyny była p. Karolina Kowalczyk.

• Rekrutacja do przedszkola - pilne!

• Przypominamy o konieczności potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego na rok 2022/2023. Termin potwierdzenia upływa z dniem 7 kwietnia 2022r. o godz. 9.00.

Brak potwierdzenia woli przyjęcia dziecka które zostało zakwalifikowane, będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

Druk można pobrać z portierni szkoły lub z zakładki rekrutacja na stronie szkoły.

• Rekrutacja do klas pierwszych - pilne!

• Przypominamy o konieczności potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do klasy I na rok 2022/2023. Termin potwierdzenia upływa z dniem 7 kwietnia 2022r. o godz. 12.00.

Brak potwierdzenia woli przyjęcia dziecka które zostało zakwalifikowane, będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w I klasie.

Jednocześnie informujemy, że dzieci z obwodu szkoły, zgłoszone do I klasy są przyjęte na mocy prawa, dlatego nie widnieją na listach zakwalifikowanych. Rodzice nie muszą potwierdzać woli przyjęcia.

• Turniej szachowy

• 23 marca 2022 roku 34 uczniów walczyło o nagrody w Szkolnym Turnieju Szachowym. W kategorii klas 0-3 mistrzem okazał się Bartłomiej Chat, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli Jakub Cieślik i Michał Saczka. W kategorii klas 4-5 zwycięzcą został Maciej Boczkowski natomiast Maciej Rożek i Gabriel Bieniek otrzymali medale za 2 i 3 miejsce.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Leszczyńskiej właścicielowi Akademii Logicum za zorganizowanie turnieju i ufundowanie nagród.

• I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

• 22 marca dziewczęca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w I Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Starosty Krakowskiego którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie.

• Warsztaty "Woda - królowa wśród płynów"

• Anna Martowicz i Konrad Kaczmarczyk - studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzili dwudniowe warsztaty dla uczniów naszej szkoły "Woda królowa wśród płynów" Uczniowie dowiedzieli się m.i.n co zawdzięczamy wodzie, co się dzieje jak pijemy jej za mało. Wspólnie ze studentami obalali mity dotyczące zagadnień związanych z wodą. Poruszono aspekt kaloryczności napoi, które pijemy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

Dziękujemy pani dr Agnieszce Kozioł-Kozakowskiej kierownik Kliniki Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia UJ CM za zaangażowanie i zorganizowanie spotkania.

• Laboratoria przyszłości

• Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Więcej informacji poniżej

O_Programie_Laboratoria_Przyszlosci_.pdf

• Informacja o wolnych miejscach w oddziałach przedszkolnych w roku szkolnym 2022/2023

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach informuje, że dysponuje 43 wolnymi miejscami w oddziałach przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023.

Rekrutacja rozpocznie się 1 marca i potrwa do 18 marca 2022 roku.

Wnioski zostaną udostępnione na stronie szkoły w zakładce rekrutacja w dniu 1 marca, druki będzie można pobierać również w sekretariacie szkoły.

• Informacja o wolnych miejscach w klasie I w roku szkolnym 2022/2023

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach informuje, że dysponuje 2 wolnymi miejscami w klasie pierwszej na rok szkolny 2022/2023.

Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu rozpocznie się 1 marca i potrwa do 18 marca 2022 roku.

• Funkcjonowanie przedszkola w dniach od 24.01.2022 do 28.01.2022

• Informujemy, że przedszkole w dniach 24.01.2022r. - 28.01.2022r. działa w godzinach  od 7.00 - 17.00. Rodzice dzieci  wcześniej zgłoszonych, nie będących na kwarantannie proszeni są o jak najszybsze potwierdzenie korzystania z cateringu.