• XV Konkurs kolęd i pastorałek

• Już po raz piętnasty odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek. 26 stycznia 2023r. uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w sali teatralnej, aby przez następne dwie godziny wspólnie śpiewać kolędy. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych – klasy młodsze 1-3 i starsze 4-8. Jego uczestnicy przygotowali dwa utwory, kolędy i pastorałki. Jury oceniało dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość wykonania, interpretację oraz pomysłowość uczestników wyrażającą się w przygotowanych przez nich strojach kolędniczych oraz rekwizytach wykorzystanych podczas występu. Niektóre klasy wykorzystały umiejętności muzyczne swoich uczniów, którzy grali na instrumentach muzycznych. Konkurs rozpoczął się od mini recitalu uczniów z klasy 3a, którzy zagrali kolędy na ksylofonie, klarnecie, gitarze, waltorni i pianinie.

• Dzień Babci i Dziadka

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka, uczniowie klas 1-3 zaprezentowali inscenizacje swoich ulubionych baśni i bajek. Babcie i Dziadkowie nie kryli wzruszenia i za występ swoje wnuki nagrodzili gromkimi brawami. Słodki poczęstunek został przygotowany z pomocą Rodziców uczniów i Rady Rodziców. Cała uroczystość została nagrana dzięki sprzętowi (aparat fotograficzny, statyw) z programu Laboratoria Przyszłości. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego dnia w naszej szkole