• Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

• Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2023/ 2024 do przedszkola i do klas pierwszych są zawieszone na głównych drzwiach szkoły.

Przypominamy o konieczności potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola i do pierwszej klasy w sekretariacie. Zwrot wypełnionych oświadczeń do Oddziałów przedszkolnych do 7.04.23 do godz. 9:00. Zwrot oświadczeń do 1 klasy do 11.04.23 do godz. 12:00.

Wniosek jest dostępny w zakładce Rekrutacja lub na portierni szkoły.

• Wycieczka klasy sportowej na Akademię Wychowania Fizycznego

• Dnia 30 marca 2023 klasa sportowa wybrała się na wycieczkę pt. "Poznajemy obiekty Akademii Wychowania Fizycznego". Najpierw klasa przeszła przez park z lekką rozgrzewką na placu zabaw. Celem była ...pracownia Motoryczności Człowieka, gdzie uczniowie zostali przebadani pod względem czasu reakcji na bodziec świetlny. Na zakończenie uczniowie zobaczyli badanie określające poziom równowagi.

• Konkurs recytatorski - II miejsce w gminnych eliminacjach

• Gratulujemy Milenie Niewoli - uczennicy klasy 5b zajęcia II miejsca w eliminacjach gminnych do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i życzymy sukcesów w etapie powiatowym! Wszystkim uczestnikom z naszej Szkoły dziękujemy za trud włożony w przygotowanie recytacji oraz udział w konkursie.

• Żywa lekcja historii

• Dzisiejszą „żywą lekcję historii” przeprowadził wyjątkowy gość płk dyplomowany inżynier Witold Busz, obecnie w stanie spoczynku, były dowódca I Batalionu Szturmowego, dowódca HSG ( Headquarters Support Group)  ISAF (International Security Assistance Force).

Uczniowie klasy 8a oraz 8b mieli okazję poznać wiele interesujących informacji o misjach pokojowych ONZ od osoby, która bezpośrednio w nich uczestniczyła.

• Konkurs talentów w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. J. Beretty Molli w Krakowie

• Dnia 17 marca 2023 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Joanny Beretty Molli odbył się konkurs talentów języka angielskiego i niemieckiego "Show your talent. Zeige dein Talent. Pokaż swój talent". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych, którzy przedstawili scenki i piosenkę. Była to okazja do wspólnej pracy i zabawy. Wróciliśmy z nagrodą za zajęcie III-ciego miejsca.

Uczniom serdecznie gratulujemy!

• Dzień Świętego Patryka

• Dnia 20 marca w naszej szkole świętowaliśmy dzień św. Patryka. Wielu uczniów przebrało się na zielono. Na lekcjach w klasach 1 i 3 oraz 4 i 6 zostały przeprowadzone lekcje kulturowe o tym irlandzkim święcie, poznali legendę o garnku ze skarbami na końcu tęczy oraz tworzyli przepisy na zielone potrawy, takie jak smoothies czy szpinakowe muffinki. W czasie przerw uczniowie słuchali irlandzkiej muzyki.

• Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

• 16.03.2023 r. odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące uczennice:

w kategorii uczniów klas 4-6: Milena Niewola (klasa 5b), Emilia Ozdoba (klasa 4a) oraz Amelia Socha (klasa 5b), w kategorii uczniów klas 7-8: Katarzyna Czajczyk (klasa 7a).

Zwyciężczyniom gratulujemy. Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę na etapie gminnym, który odbędzie się w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach.

• Warsztaty profilaktyczne z Policją

• 10.03.2023 odbyło się w szkole spotkanie klas 4, 5, 6, i 7 z dzielnicowym p. Kamilem Kłękiem. Prelekcja dotyczyła przestepczosci i odpowiedzialnosci karnej nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się w niej o tym, że powinni postępować odpowiedzialnie nie tylko w codziennym życiu, ale również w trakcie swoich działań w cyberprzestrzeni.

• Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

• Za nami Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Dyplomy i nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc zostały wręczone 14.03.2023.

Oto laureaci:

1. Philippe Ratajczak, kl. 8a
            2. Jakub Walczak, kl. 8b
            3. Aleksandra Sacha, kl. 8b
            Na zdjęciach są uwiecznieni z dyplomami i nagrodami.

Laureatom gratulujemy.

• Koncert Jakubowe Muszelki

• Muszelki na Dzień Kobiet

Dnia 7 marca 2023 r. miał miejsce na naszej auli koncert zespołu "Jakubowe muszelki". Zespół na co dzień ćwiczy w naszej szkole, tego dnia zagrał dla wszystkich Pań, choć na sali byli również i panowie. Na koniec koncert podsumowała dyrektor szkoły Dorota Kolemba.

• Gminny Konkurs Czytelniczy

• Gminny Konkurs Czytelniczy odbył się 10 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Michałowicach. Nasza reprezentacja zdobyła I miejsce. Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach za zaproszenie i gratulujemy naszym uczniom!.

• Klasa sportowa

• Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym zakończył się proces rekrutacji do klasy sportowej. Z przykrością informuję, że w związku ze zbyt małą ilością wniosków klasa ta nie zostanie utworzona.
            Próby sprawnościowe zostają odwołane.
            Dorota Kolemba