• Dzień krajów europejskich - Grecja

• Dnia 21. 02. 2023 w naszej szkole odbył się Dzień krajów europejskich, w czasie którego uczniowie mogli poznać bliżej kulturę, zabytki i sztukę Grecji. W tym dniu szkoła zamieniła się w krainę pełną bogiń, bogów i mitologicznych herosów.

Uczniowie klas 4-8 przygotowali postery dotyczące tego kraju oraz "słownik" podstawowych wyrazów, które zostały wyeksponowane przy wejściu do szkoły. Uczniowie przynieśli pamiątki ze swoich podróży do Grecji i współtworzyli, wspólnie z panią z biblioteki, kącik czytelniczy prezentujący książki starożytnej tematyce dostępne w naszej szkolnej bibliotece. Wszystkie klasy pozowały do zdjęć z "żywymi wazami", na których prezentowały scenki z życia bogów, bogini i herosów. Na długiej przerwie przez szkołę przeszedł korowód składający się z uczniów, którzy przebrali się na ten uroczysty dzień. Na lekcjach historii uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy o starożytności w quizie historycznym, a na języku polskim - stworzenia komiksów o powstaniu mitologicznego świata.

W tym dniu klasy 1-3 bawiły się na zabawie karnawałowej, aula pełna była pięknych boginek i bogów, nie tylko ciekawie przebranych, ale również wyposażonych w mitologiczne atrybuty. Uczniowie w tym dniu robili grecką sałatkę i przygotowali napój - ambrozję, którym poczęstowali grono pedagogiczne. Każda klasa miała słodki poczęstunek.

• Ogólnopolski Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

• W dniu 20.01.2023r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Nasi uczniowie: Michał Doniec, Maksymilian Gała oraz Philippe Ratajczak zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu i będą reprezentować szkołę na etapie parkowym, podczas którego będą rywalizowali z innymi drużynami, prezentując szeroką wiedzę z na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody oraz ochrony środowiska.Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie!

• Wyniki wstępnej rekrutacji

• Po wstępnej rekrutacji Szkoła Podstawowa w Raciborowicach dysponuje  41 miejscami do oddziałów przedszkolnych i 12 miejscami do klasy pierwszej.

• Walentynki

• Walentynki to wyjątkowy dzień. Jest to znakomita okazja do okazania przyjaźni i przywiązania naszym najbliższym. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu "walentynkową pocztę", aby można było przekazać swoim kolegom, koleżankom oraz nauczycielom i wychowawcom wyrazy  sympatii. Aby można było zapamiętać niezapomniane chwile z tego dnia uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w walentynkowej fotobudce. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu sprzętu fotograficznego z projektu "Laboratorium przyszłości".

Tegoroczne walentynki przyniosły wszystkim dużo uśmiechu i radości.

• Uroczyste wręczenie promes w ramach realizowanego przez województwo małopolskie projektu grantowego

• W dn.19.01.2023r.  w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie promes dla grantobiorców w ramach realizowanego przez województwo małopolskie projektu grantowego pn.:”Małopolska Tarcza Antykryzysowa- pakiet edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”.

Wójt Gminy Michałowice, Antoni Rumian, oraz dyrektor szkoły podstawowej w Więcławicach Starych, Monika Wołek, odebrali promesy na realizację grantu 1 i grantu 3, które będą realizowane w szkołach podstawowych w Michałowicach, Raciborowicach i Więcławicach Starych.

W ramach pozyskanych środków tj. 186 000 zł realizowane będą zadania służące zniwelowaniu u uczniów skutków pandemii COVID- 19 poprzez organizację dodatkowych zajęć edukacyjnych organizowanych w formie stacjonarnej i wyjazdowej, wsparcia psychologicznego wspierającego rozwój uczniów.   Szkoły zostaną także doposażone w sprzęt TIK (Technologie informacyjno-komunikacyjne), który będzie wykorzystany w szkołach.

• Kondolencje

• Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że zmarła pani Maria Karyś - mama byłej dyrektor naszej szkoły pani Joanny Karyś -Róg. Pogrzeb odbył się w środę 1.02.2023 w kościele parafialnym w Raciborowicach.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Raciborowicach.

• Wyniki XV Konkursu Kolęd i Pastorałek

• Klasy 1-3