• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Zakończenie roku szkolnego w dniu 24.06.2022 roku odbędzie się według poniższego harmonogramu:

godz. 8.00 - msza św. w Kościele w Raciborowicach

godz. 9.00 - kl. 1 - 3 rozdanie świadectw i dyplomów w klasach

godz. 9.00 - kl. 4 - 7 aula lub dziedziniec szkolny - rozdanie dyplomów i nagród, a następnie rozdanie świadectw w klasach

godz. 9.00 - kl. 8 - rozdanie świadectw w klasach

• Przedszkole - dyżur wakacyjny

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciborowicach informuje, że zgodnie z Zarządzeniem nr 402/2022 Wójta Gminy Michałowice z dnia 27 kwietnia 2022 r. w lipcu 2022 r. przedszkolny dyżur wakacyjny pełni Szkoła Podstawowa w Raciborowicach oraz Szkoła Podstawowa w Michałowicach, natomiast w sierpniu Szkoła Podstawowa w Więcławicach Starych. Prosimy o składanie wniosku o zapis dziecka na dyżur wakacyjny w SP Raciborowicach do 24 czerwca 2022r. w godzinach pracy sekretariatu (dotyczy wyłącznie dzieci z przedszkoli innych niż w SP Raciborowice). Do wniosku obowiązkowo należy dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu obojga rodziców/opiekunów prawnych. W przypadku samotnego wychowywania dziecka – zaświadczenie o zatrudnieniu i oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka. Wniosek oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu do pobrania poniżej. Dostarczaniem posiłków zajmuje się firma cateringowa.

Wniosek_o_dyzur_wakacyjny_2022.pdf

Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka.pdf​​​​​​​

Poniżej informacje odnośnie zapisów na posiłki podczas dyżuru wakacyjnego:

stołówka

• Ogólnopolski projekt PoczytajMY

• Od września 2021 do czerwca 2022 roku Szkoła Podstawowa w Raciborowicach uczestniczyła w  projekcie PoczytajMy w programie Młodzi w Akcji zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Uczącą się.

PoczytajMy to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo, działający nieprzerwanie od 2002 roku.

Zaczytana Polska, świadomi obywatele.

Z regularnych raportów o stanie czytelnictwa w Polsce nie wyłania się ciekawy obraz. W 2017 roku ponad 60% dorosłych Polaków nie przeczytało żadnej książki. Wiemy, że kształtowanie nawyków czytelniczych zaczyna się  już od najmłodszych lat.

Czytanie ze zrozumieniem jest kluczem do zdobycia kompetencji społecznych i obywatelskich, które pozwolą ukształtować świadomych i krytycznie myślących obywateli.

Akcją czytelniczą objętych było ok. stu odbiorców (w szkole, w sąsiedztwie).

Uczniowie z Raciborowic czytali publikacje otrzymane w prezencie od koordynatorki projektu - nauczycielki języka niemieckiego mgr Beaty Gutowskiej– „Niemieckie Abc”, „Spróbuj po niemiecku” i inne publikacje  zachęcające do nauki języka niemieckiego, a także  otrzymali mapy Niemiec i Polski jako małe motywatory do podróży. Mapa Niemiec z tyłu zawiera informacje do gry towarzyskiej. W bibliotece  pojawiło się też  w ramach projektu kilka nowych książek do czytania w języku polskim i niemieckim.  W ramach projektu uczniowie mieli możliwość udziału w  Ogólnopolskim Konkursie Leselust- Przyjemność czytania – na recenzję lektury w języku niemieckim.

Od 2017 roku program finansowo wspiera Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Od wielu lat PoczytajMy wchodzi w partnerstwo z wieloma wydawnictwami. Stale współpracują: Adamada,  Mamania, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Publicat, Zielona Sowa, Zakamarki. Publikacje niemieckojęzyczne dla uczniów sfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Przez wiele lat relacje ze szkolnych działań w programie PoczytajMy publikowane były w pismach: Cogito czy Victor Gimnazjalista.

• Dzień Sportu

• W dniu 30.05 odbył się w naszej szkole Dzień Sportu zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie klasy wzięły udział w zmaganiach. Klasy 1-3 pokonywały przygotowane tory przeszkód. Klasy 4-8 wzięły udział w między klasowych rozgrywkach w piłkę ręczną i piłkę nożną. Dzień sportu zakończyła sztafeta klas 4,5,6,7 i 8.

• Spotkanie z Policją

• Uczniowie klas 7 i 8 brali udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji na temat "Konsekwencji prawnych i karnych dla osób nieletnich" Laureaci konkursu plastycznego nt. „Cyfrowy świat nastolatka” odebrali nagrody z rąk pań Beaty Dulewicz i Justyny Banyś - pań policjantek pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Zielonkach.