• Uroczyste otwarcie boisk

• 16 listopada odbyło się uroczyste otwarcie boisk szkolnych - inwestycji, którą zrealizowano dzięki inicjatywie Gminy Michałowice. Projekt został dofinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Michałowice pan Antoni Rumian, Wójt Gminy Kocmyrzów Luborzyca pan Marek Jamborski, Zastępca Wójta Gminy Michałowice pan Jarosław Sadowski, radni Gminy Michałowice, Dyrektor Centrum Obsługi Edukacji pani Aleksandra Antczak, dyrektorzy: Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, przedszkola i szkół, sołtysi, przedstawiciele Straży Gminnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Rady Rodziców.

W związku z otwarciem boisk szkolnych z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego pana Pawła Sikory został zorganizowany trening dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły prowadzony przez trenerów klubu sportowego Wisła Kraków. Uczniowie spotkali się również z zawodnikami klubu: Boris Moltenisem i Dawidem Szotem. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań i zrobienia sobie zdjęć z piłkarzami.

• Szkoła do Hymnu

• W dniu 10.11.2022 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Razem z uczniami z całej Polski o godzinie 11:11 wszystkie klasy zgromadzone w szkolnej auli zaśpiewały Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego.

• Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty

• 9 listopada nasi uczniowie wzięli udział w II Niepodległościowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty. Walczyli dzielnie z drużynami z innych szkół i ostatecznie zajęli 4 miejsce. Dziękujemy za zaproszenie Dyrekcji i Nauczycielom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie.

• Konkurs artystyczny „Stop przemocy w szkole”

• Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie działający na terenie gminy Michałowice oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowicach zaprasza wszystkie szkoły z teremu Gminy Michałowice do udziału w konkursie artystycznym dla uczniów „Stop przemocy w szkole”.

Celem konkursu jest profilaktyka w obszarze przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i tzw. "hejtu". Istotne jest zatem aby prace nawiązywały do tematyki związanej z promowaniem postaw i zachowań koleżeńskich cechujących się szacunkiem, zrozumieniem i pomocą dla drugiego człowieka, a tym samym stanowiących przeciwwagę do zachowań przemocowych.

Pracą konkursową może być praca plastyczna (wykonana w dowolnej technice na papierze w formacie A4 lub A3), literacka (np. wiersz, opowiadanie) lub artystyczna (np. skecz, występ teatralny, piosenka). W przypadku formy artystycznej prosimy o nagranie swojej twórczości na płycie DVD/CD (czas trwania nie dłuższy niż 10 min.).

Konkurs rozpoczyna się 7 listopada 2022 roku i potrwa do 25 listopada 2022 roku. Podpisane prace konkursowe (imię, nazwisko, szkoła klasa) należy składać do pedagoga szkolnego. Rodziców dzieci prosimy o zapoznanie sięz regulaminem konkursu.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

• Sukcesy naszych uczniów

• Za nami etap szkolny kuratoryjnych konkursów, między innymi Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego i Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Nikola Cul z klasy 8a przekroczyła wymagany próg procentów i dostała się do etapu rejonowego konkursu z j.niemieckiego, natomiast jej kolega z klasy, Philippe Ratajczak przeszedł do etapu rejonowego konkursu z geografii.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach konkursów.

• Laboratoria Przyszłości - warsztaty w szkole

• We wtorek 25.10.22 r. do naszej szkoły przyjechał zespół instruktorów warsztatów zrealizowanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak jest zbudowana oraz na jakiej zasadzie działa drukarka 3D oraz co to jest sztuczna inteligencja.

Uczniowie przetestowali oprogramowanie, które pozwala zidentyfikować gesty, oglądali też film o inteligentnych robotach i o możliwościach ich zastosowania.

Zobacz w naszej galerii: